Gradačac, 2.6.2010.
 Gradačac 02.06.2010. godine
Kako je od jutros primijetno intenzitet padavina je znacajno smanjen, te je prema izvještaju Meteorološkje stanice Gradačac količina padavina koja je pala u posljednjih 24 sata 25 l/m2.
Po podacima sa terena na jugozapadnom dijelu općine u MZ Kerep došlo je do smirivanja situacije tako da iz korita riječica Međiđka, Rajščanka i Mala Tinja voda više ne ističe, ali je još uvijek pod vodom poljoprivredno zemljište od cca 160 h, a putevi su prohodni. Voda se povukla i u Srnicama Dodnjim te je putni pravac Gradačac - Srnice - Gračanica prohodan.
Na sjevernoj strani općine MZ Ledenice Donje i Gornje na lateralnom kanalu stanje se normalizuje te ne prijeti izlivanje.
Na ovom području s obzirom da se radi o ravničarskom zemljištu oko 85 ha poljoprivrednog zemljišta je pod vodom. Na svim vodotocima je normalizovan vodostaj. Civilna zaštita općine Gradačac je dobila dojavu o tri nova kllizišta. U MZ Zelinja Donja zaseok Ramići oštećen je put u dužini od 50 m. Klizište ugrožava 4 stambena objekta sa 18 članova. MZ Bukva ul. Gradačačkih brigada, klizište ugrožava stambeni objekat sa 4 člana domaćinstva.
MZ Jasenica - klizište oštetilo put za zaseok Tupare u dužini od cca 30 m.
Od jutros je oštećen i trotoar u Gradačcu u ulici Sviračka kod kuće Brkić Hazima.
Ekipa CZ je neprestano na terenu.
(Štab Civilne zaštite općine Gradačac) [ Povratak ] |